Kilpauintiryhmät

Edustusryhmä

Valmentajat: Dmitri Panfilenko

Yhteystiedot: etunimi.sukunimi(at)cetus.fi

Pääkilpailut: SM-kilpailut sekä kansainväliset arvokilpailut

Ryhmän uimarit

Eloranta Alissa
Fredrikson Christoffer
Kotonen Anna
Päiviö Peppi
Pentti Miika
Pesso Mikko
Rinne Nea
Spångberg Adelia

Harjoitusaikataulu:

Aamuharjoitukset:

Ma,ti,to ja pe 06.00-08.30 la 07.00-09.00

Iltaharjoitukset:

Ma,ti,ke,to ja pe 15.45-17.40

Kuivaharjoitukset

Ma jumppa/sali 17.50-19.00
Ti jumppa/sali 17.50-19.00
To jumppa/sali 17.50-19.00
Pejumppa/sali 17.50-19.00
La huoltava 9.10-10.00

Uimarit sopivat harjoitusrytmityksensä päävalmentajan kanssa yksilöllisesti.

Kilpailut:

Nuorten edustusryhmä

Valmentajat: Niko Hämäläinen ja Helen Ovaska

Yhteystiedot: etunimi.sukunimi@cetus.fi

Pääkilpailut: NSM- ja SM-kilpailut sekä nuorten kansainväliset arvokilpailut

Ryhmän uimarit

Aho Jonni
Alitalo Eetu
Isosuo Eetu
Lassila Alex
Slöör Ida
Tiesmäki Nea

Harjoitusaikataulu:

Aamuharjoitukset:

ma, ke ja to kello 06.00/07.00-8.30 la 07.00-09.00

Iltaharjoitutkset:

ma,ti,ke ja pe kello 15.45-17.40

Kilpailut:

Espoonlahti Pinkki I

Valmentajat: Timo Peltola ja Tatu Waltari

Yhteystiedot: etunimi.sukunimi(at)cetus.fi

Pääkilpailut: IKM- sekä NSM-uinnit ja nuorten kansainväliset arvokilpailut

Ryhmän uimarit

Gramen Isak
Hatakka Niklas
Khanoukaev Mihail
Långström Sofia
Mettinen Mirka
Mustonen Sara
Nagy Roza
Ohvo Nelli
Peltola Julia
Pietikäinen Pilvi
Rinne Daniel
Savolainen Anni
Skjäll Oscar
Tapanainen Milla-Lotta
Vaittinen Kasper
Wacklin Cia
Widbom Herman

Harjoitusaikataulu:

Maanantai: Uinti 17:40-19:10 4x25m Espoonlahti 17:45-18:45 sali
Tiistai: Uinti 06.00-07.00 ja 17:40-19:10 4x25m ja jumppa 16.30-17.30 Espoonlahti
Keskiviikko: Uinti 17:40-19:10 2x50m, kuiva 16.30-17.30 Espoonlahti
Torstai: Uinti 06.00-08.00 ja 17:40-19:10 4x25m, kuiva 16.30-17.30 Espoonlahti
Perjantai: Uinti 17:40-19:10 4x25m ja jumppa 16.30-17.30 Espoonlahti
Lauantai: Uinti 07:00-09:00 3x50m ja 14:00-15:30 4x25m Espoonlahti Sali 15.30-16:30

Kilpailut:

Leppävaara Pinkki I

Valmentajat: Jari Schwarte, Olli Sippola ja Emilia Eloranta

Yhteystiedot: etunimi.sukunimi(at)cetus.fi

Pääkilpailut: IKM- sekä NSM-uinnit ja nuorten kansainväliset arvokilpailut

Ryhmän uimarit

Annala Teemu
Auvinen Siri
Jauhiainen Jonna
Johansson Emma
Korpela Nella
Kylmä Eemil
Laine Veeti
Leppänen Vilhelmiina
Mikkonen Leo
Nuottajärvi Anton
Palm Cindy
Paulomo Pinja
Rapinoja Kaarin
Ruuhonen Jere
Schrowe Iina
Seiger Diana
Siltala Oona
Tossavainen Helmi
Vasara Jonna
Viisanen Verneri

Harjoitusaikataulu:

Maanantai: 19.10-20.40 Espoonlahti
Tiistai: 19.00-20.40 Leppävaara
Keskiviikko: 19.10-20.40 Espoonlahti
Torstai: 16.00-17.40 Leppävaara
Perjantai: 19.10-20.40 Espoonlahti
Lauantai: 09:00-11:00 ja 15.30-17.30 Espoonlahti
Aamuharjoitukset tiistai ja torstai Leppävaara/Espoonlahti

Kilpailut:

Espoonlahti Musta I

Valmentajat: Miia Tenhunen ja Ari Jaakkola

Yhteystiedot: etunimi.sukunimi(at)cetus.fi

Pääkilpailut: IKM- ja NSM -uinnit

Ryhmän uimarit

Alanen Jenni
Angelva Noora
Bengts Myra
Hartikainen Samuli
Hirvonen Sini
Jääskeläinen Elias
Jentze Tatu
Lehtinen Aino
Lehtinen Sofia
Lindfors Joonatan
Mikk Marleen
Partanen Eetu
Rostedt Verna
Ruuskanen Joona
Salminen Joona
Syrjä Joel
Virta Rasmus
Wacklin Cami

Harjoitusaikataulu:

Maanantai: 20.10-21.30 Leppävaara
Torstai: 19.00-20.40 Leppävaara
Perjantai: 19:10-20.40 Espoonlahti
Lauantai. Uinti 12.30-14.00 Espoonlahti
Sunnuntai: Uinti 08:00-09:30 Espoonlahti ja 17.15-18.45 Leppävaara
Lisäksi aamutreenit: ma, ti ja to Espoonlahti/Leppävaara

Kilpailut:

Espoonlahti Pinkki II

Valmentajat: Antti Kasvio, Topi Suomalainen ja Jessika Stolze

Yhteystiedot: etunimi.sukunimi(at)cetus.fi

Pääkilpailut: IKM -uinnit

Ryhmän uimarit

Karpela Iisa
Kasvio Louna
Kousa Laura
Kovanen Saga
Lindroos Kira
Partanen Emmi
Peill Kukka
Pippuri Tuuli
Rantanen Rina
Rasinmäki Matias
Repo Oskari
Rinne Sofia
Sadojevic Jelacik Dina
Salokorpi Essi
Sundt Wilma
Vahtola Inka
Vainio Luukas
Wacklin Ciara

Harjoitusaikataulu:

Tiistai: 14.30-16.00
Keskiviikko: 17:40 -19.10
Torstai: 17.40-19.10
Perjantai: 14.30-16.00
Lauantai: 11:00-12:30
Sunnuntai: 09:30-11:00 ja 15:30-17.30

Aamuharjoitukset tiistai ja torstai

Kilpailut:

Leppävaara Pinkki II

Valmentajat: Valtteri Eloranta ja Oona Pelttari

Yhteystiedot: etunimi.sukunimi(at)cetus.fi

Pääkilpailut: IKM -uinnit

Ryhmän uimarit

Aho Alvar
Asklöf Viktor
Beszteri Greta Evelin
Hakkarainen Anna
Haverinen Helmi
Huhtala Alexander
Jauhiainen Jutta
Juurakko Veerti
Kettunen Ellen
Leppänen Akseli
Martola Hanna
Nieminen Pinja
Pulkkinen Juuso
Ruha Elina
Ryynänen Säde
Saari Samuel
Sadojevic Jelacik Dorian
Savonen Jasmin
Savonen Wilma
Severinkangas Roni
Uusitalo Martina
Ylikulppi Leevi

Harjoitusaikataulu:

Tiistai: 19.10-20.40 Espoonlahti
Keskiviikko: 16.00-18.00 Leppävaara
Torstai: 17.40-19.10 Leppävaara      
Perjantai: 16.00-17.40 Leppävaara
Lauantai: 09.00-11.00 Espoonlahti ja 17.40-19.40 Leppävaara
Sunnuntai: 09.00-11.00 Leppävaara
Aamuharjoitukset tiistai ja torstai Espoonlahti/Leppävaara

Kilpailut:

15.1 Cetus GP vu, Espoonlahti
28.1 Speedo Carnival, Espoonlahti
5.3 Cetus GP pitkät matkat, Espoonlahti
11.3 Porvoon mittauinnit, Porvoo
18.3 Cetus Games (tytöt 03+ pojat 02), Espoonlahti
26.3 Cetus GP pu, Espoonlahti
14.4 Simmis uinnit, Mäkelänrinne
12-14.5 Grand Prix, Espoonlahti (aikarajan alittaneet)
27-28.5 Laviaarit, Espoonlahti
16-18.6 IKM, Tampere
6-9.7 NSM/SM, Tampere (aikarajan alittaneet)

Espoonlahti Musta II

Valmentajat: Jessika Stolze, Antti Lehtinen ja Oona Laukkanen

Yhteystiedot: etunimi.sukunimi(at)cetus.fi

Pääkilpailut: IKM -uinnit

Ryhmän uimarit

Aho Delia
Alakörkkö Linnea
Autio Emma
Hargreaves Siiri
Hautaniemi Leo
Holtari Justus
Ilonen Linda
Jämsen Helmi
Janhunen Mattias
Koroknay-Pal Beata
Kull Edith
Lindfors Juulia
Lönnberg Emma
Masalin Samuli
Nevalainen Lotta
Raulos Saara
Rossi Lumi
Salaspuro Ada
Siltala Iida
Suuronen Karri
Valkonen Sanna

Harjoitusaikataulu:

Tiistai 19.10-20.40 Espoonlahti
Torstai 16.00-17.30 Keski-Espoo
Perjantai 19.00-21.00 Lauttasaari
Lauantai 19.10-20.30 Leppävaara
Sunnuntai 11.00-12.30 Espoonlahti
 

Kilpailut:

Keski-Espoo Musta II

Ohjaajat: Jonna Jyrämä, Marius Myllymäki ja Jatta Jyrämä

Yhteystiedot: etunimi.sukunimi(at)cetus.fi

Pääkilpailut: IKM -uinnit

Ryhmän uimarit

Jääskeläinen Eero
Javidi Firooz Toussi Kiarash
Kobycheva Katarina
Kosunen Milli
Kosunen Santtu
Kurunsaari Pyry
Laitinen Nuutti
Lauslahti Ville
Lax Taru
Lönnblad Lucas
Mäkelä Vilma
Mykkänen Rasmus
Poikela Atte
Pylvänäinen Joonas
Severinkangas Janita
Sormunen Otto
Turbin Ivan
Valero de la Iglesia Diana
Zamanimehr Sam
Zurban Leo

Harjoitusaikataulu:

Tiistai: 16.00-17.30 Keski-Espoo
Torstai: 19.00-20.40 Keski-Espoo
Perjantai: 17.40-19.20 Leppävaara
Lauantai: 13.00-14.30 Keski-Espoo
Sunnuntai:  11.00-12.30 Keski-Espoo

Kilpailut:

Pinkki 05/06

Valmentajat: Salli Schreck ja Pauliina Tammilehto

Yhteystiedot: etunimi.sukunimi(at)cetus.fi

Pääkilpailut: Rollo -uinnit

Ryhmän uimarit

Brelo Ninja
Gavrilov Ivan
Granberg Janina
Kostiainen Malla
Kosunen Heta
Mäennenä Kia
Mattelmäki Teo
Nilsson Amanda
Partanen Eeli
Rantaniitty Iisa-Lotta
Reijonen Eemil
Rissoricci Rebecca
Rissoricci Ruth
Soilevaara Iiris
Tammilehto Enni
Westerberg Oscar

Harjoitusaikataulu:

Maanantai: 18.40-20.10 Leppävaara
Keskiviikko: 19.10-20.40 Espoonlahti
Torstai: 17.40-19.10 Espoonlahti
Lauantai: 11.00-12.30 Espoonlahti
Sunnuntai: 09.30-11.00 Espoonlahti

Kilpailut:

Pinkki 06/07

Valmentajat: Jasper Järvelä ja Sanni Väyrynen

Yhteystiedot: etunimi.sukunimi(at)cetus.fi

Pääkilpailut: Rollo -uinnit

Ryhmän uimarit

Äyrämöinen Enna
Kallström Risto
Korkeamäki Jenni
Laurila Aarne
Leppänen Matilda
Leshchuk Olesia
Lindell Ellen
Miao Anja
Rasinmäki Mikael
Salo Anna
Savolainen Emilyn
Silander Tomi
Sinisalo Aleksi
Uusitalo Jenny
Valero Santiago Luis
Winqvist Benjamin

Harjoitusaikataulu:

Maanantai: 17.40-19.10 Espoonlahti
Tiistai: 17.30-18.40 Keski-Espoo
Perjantai: 16.00-17.30 Keski-Espoo
Lauantai: 10.30-12.00 Leppävaara
Sunnuntai: 08.00-09.30 Espoonlahti

Kilpailut:

Musta 05/06

Valmentajat: Salli Schreck ja Juuso Leino

Yhteystiedot: etunimi.sukunimi(at)cetus.fi

Pääkilpailut: Rollo -uinnit

Ryhmän uimarit

Forsberg Riku
Haikara Artem
Hollström Nea
Kalliokari Ella
Kinnunen Leenu
Kriek Anjenike
Laitala Ilmari
Lindberg Rado
Lönnqvist Lotta
Miettunen Oona
Päivärinta Siiri
Pietilä Nikolas
Rantatupa Pauli
Richard Cecilia
Ristevirta Ronja
Rosendahl Ronja
Silander Niko
Still Heidi
Tahvanainen Milla
Teittinen Totte
Vuorimaa Elsa

Harjoitusaikataulu:

Tiistai: 19.40-20.40 Keski-Espoo
Torstai: 19.10-20.40 Espoonlahti
Lauantai: 15.30-16.40 Keski Espoo
Sunnuntai 09.00-10.00 Espoonlahti

 

Kilpailut:

Musta 06/07

Valmentajat: Salli Schreck ja Juuso Leino

Yhteystiedot: etunimi.sukunimi(at)cetus.fi

Pääkilpailut: Rollo -uinnit

Ryhmän uimarit

Ahonen Anton
Antonov Anton
Aunimo Inka
Gummerus Werneri
Inkilä Veeti
Jääskö Jermu
Järvenpää Olli
Liimatainen Konsta
Liimatainen Roope
Löytty Olivia
Marjakaarto Milka
Mustonen Evan
Nissinen Emma
Paaskoski Ida
Ronkainen Saga
Savolainen Saga
Tirkkonen Emil
Vesa Vivian

Harjoitusaikataulu:

Tiistai: 18.40-19.40 Keski-Espoo
Torstai: 19.10-20.40 Espoonlahti
Lauantai: 14.30-15.30 Keski-Espoo
Sunnuntai: 10.00-11.00 Espoonlahti

Kilpailut:

Musta 07/08

Valmentajat: Mari Leino ja Ilona Mannonen

Yhteystiedot: etunimi.sukunimi(at)cetus.fi

Pääkilpailut: Rollo -uinnit

Ryhmän uimarit

Brelo Jade
Hautaniemi Veikko
Keränen Joonas
Klumper Matti
Koskela Henri
Larjomaa Vuokko
Linnosaari Saga
Mosconi Tommi
Nevalainen Lenni
Pekkola Eljas
Savolainen Akseli
Shepherd Lalli
Suni Mikael
Syvänen Lenni
Tsinjonnoi Artemi
Turunen Lotta
Vauhkonen Otto

Harjoitusaikataulu:

Keskiviikko: 18.00-19.00 Leppävaara
Torstai: 17.30-19.00 Keski-Espoo
Lauantai: 12.30-14.00 Keski-Espoo
Sunnuntai: 15.45-17.15 Leppävaara

 

Kilpailut:

Junior II

Valmentaja: Ahti Uusivuori

Yhteystiedot: etunimi.sukunimi(at)cetus.fi

Ryhmän uimarit

Ahlgren Aida
Hakala Tuike
Heino Elina
Kaivola Piia
Lipiäinen Stephanie
Peill Helle
Purokoski Henrik
Tempakka Rosa-Maria
Työppönen Heidi
Vieraankivi Johanna
Währn Marie

Harjoitusaikataulu:

Perjantai 19.00-20.30 uinti Lauttasaari
Lauantai 16.30-17.30 kuiva, 17.30-19.00 uinti Espoonlahti
Sunnuntai 12.30-14.00 uinti Espoonlahti
 

Kilpailut: