Sääntömääräinen vuosikokous 19.11.2019

Julkaistu

Cetus Espoo ry – Cetus Esbo rf sääntömääräinen vuosikokous pidettiin tiistaina 19.11.2019 klo 18.00 Keski-Espoon uimahallilla.

Kokouksessa hyväksyttiin Cetuksen toimintasuunnitelma ja talousarvio kaudelle 1.8.2019-31.7.2020. Cetus Espoon toimintasuunnitelma sekä toimintakertomus edelliseltä kaudelta ovat nähtävissä seuran materiaaleissa. Edellinen toimintakausi oli muutoksia täynnä. Cetus Espoo vähensi hallinnollista työaikaa ja asiakaspalvelupiste muutti Espoonlahden uimahallille. Kevään 2019 aikana tapahtui useita henkilöstömuutoksia. Seuraan valittiin uusi toiminnanjohtaja maaliskuussa 2019 vastaamaan urheilullisista tuloksista sekä koko seuran toiminnasta strategian ja hallituksen päätösten mukaisesti. Cetus luopui uinnin valvonnan järjestämisestä kesäkuun 2019 lopussa.

Kesän 2019 huipennus oli pitkän radan SM-kilpailujen järjestäminen 32 vuoden tauon jälkeen ulkoaltaalla Leppävaaran maauimalassa. Lisää toiminnasta luettavissa täältä.

Cetuksen puheenjohtaja ja hallitukseen vuonna 2020 kuuluvat Kalle Rasinmäki, Sakari Aalto, Ari Auvinen, Mari Kasvio, Marjo-Kaisa Ryhänen, Salli Schreck ja Jussi Teijonsalo.

Asiasanat

Yhteistyössä