Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Evästeasetukset tallennettu.

Ui Elämäsi Kuntoon - kampanja käynnissä 1.-31.10.2023!

Published on

image.png

Innostu uinnista ja vesiliikunnasta - kerää metrejä ja minuutteja lokakuun loppuun asti!

Ui Elämäsi Kuntoon –kampanjan tavoitteena on lisätä liikettä uimahalleissa, uimaseuroissa ja yrityksissä, sekä innostaa mahdollisimman moni aikuinen uimaan ja liikkumaan vedessä säännöllisesti. Kampanjan aikana seuroissa innostetaan aikuisia keräämään uituja metrejä ja/tai liikkumaan minuutteja oman seuran hyväksi. Cetus haastaa kampanjaan mukaan seuran jäsenistöä, kunto- ja masters-ryhmiä, aktiivitekijöitä, seuran aikuisliikkujia, yhteistyökumppaneita sekä harrastajien vanhempia.

image-1.png

Miten osallistun?

Vesiliikunnan harrastajat voivat kirjata uimiaan metrejä ja vesijumppaamiaan tai -juoksemiaan minuutteja Ui Elämäsi Kuntoon -mobiilisovellukseen. Lataa Ui Elämäsi Kuntoon -sovellus mobiililaitteellesi. Sovellus on ladattavissa iOS App Storesta ja Google Play -kaupasta. Kampanjaan osallistuvat uimahallit löytyvät Ui Elämäsi Kuntoon -sovelluksesta kampanjakuukauden ensimmäisestä päivästä alkaen.

Selkeät ohjeet sovelluksen käyttöön ja suoritustesi kirjaamiseen löydät täältä!

Kampanja Facebookissa ja Instagramissa

Voit myös seurata somessa, ketkä muut uivat, vesijuoksevat tai -jumppaavat kampanjan aikana. Kampanjaan osallistuvien kanssa pääsee vuorovaikutukseen Facebookissa ja Instagramissa @uielamasikuntoon.

image-2.png

Tags

In association with