Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Evästeasetukset tallennettu.

Cetus palkitsi Juha Laitalan Seurasydän-tunnustuksella

Publicerat

Juha on ollut aktiivisesti mukana seuran toiminnassa vuosia, kun hänen poikansa ovat olleet Cetuksen uimareita, ja siten tullut tutuksi koko seuralle. Juha on seuran "MäkGaiveri", hän tietää ja tuntee Espoonlahden uimahallin kuin omat taskunsa. Jos joku juttu ei toimi, Juha korjaa ja ratkaisee pulman. Hän on ollut ansiokkaasti mukana seuran arvokilpailujen järjestämisissä ja myös aktiivi parauinnin parissa. Hänellä on 1.luokan toimitsijakortti ja kaikki toimitsijahommat hoituvat myös muiden seurojen kilpailuissa. Juha on myös joukkueenjohtajana mukana seuran toiminnassa.

Kiitos Juha panoksestasi seuralle, olet timanttia!

”Suomen Uimaliitto on lanseerannut jäsenseuroilleen käytettäväksi uuden vuosittaisen huomionosoituksen Seurasydän-palkinnon edistääkseen kiittämisen kulttuuria ja arvostuksen osoittamista. Olympiakomitea on hyväksynyt palkinnon osaksi Seurasydän-kampanjansa toimintaa. Seura itse voi esittää yhtä palkittavaa vapaaehtoistoimijaa vuosittain.”

ämnesord

I samarbete med